niebieski

Ranking programów partnerskich

jeden

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

cash in pills
dwa

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

mylead
ebroker
plus500
ceneo
hotcash
ebroker
cupsell

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

SPRAWDĹ SZCZEGÓŁY

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

dziesięć
dziewięć
osiem
siedem
sześć
pięć
cztery
convertsier
trzy

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

xm markets
SEO

SEO to akronim angielskiej nazwy „search engine optimizer”, czyli optymalizator witryn internetowych pod kątem wyszukiwarek. Dobrze zoptymalizowana strona jest widoczna dla robotów, przez co zwiększa swoją pozycję w wyszukiwarce. Unikalna i treść i właściwy dobór słów kluczowych to podstawa. Jednak podczas projektowania strony należy zwrócić szczególną uwagę na techniczny sposób jej wykonania. Poniżej kilka wskazówek, o których warto pamiętać.

 


Title

 

Znacznik ten zawiera treść tytułu strony, widoczną u samej góry przeglądarki, a także w wynikach wyszukiwania w Google. Powinny się w nim znaleźć słowa kluczowe, pod które pozycjonujesz stronę. Znacznik title powinien zawierać nie więcej, niż 60 znaków, bowiem tyle wyświetla się w wynikach wyszukiwania Google.

 

Meta description

 

Znacznik ten zawiera opis strony, często widoczny w wynikach wyszukiwania w Google. Opis ten nie jest wyświetlany przez Google, jeśli uzna, że dla danych poszukiwanych słów lepiej zaprezentować inny fragment tekstu ze strony, a nie opis ustalony przez nas. Decyzja ta podejmowana jest automatycznie w zależności od szukanego w Google wyrażenia.

 

Opis strony jest jednak zazwyczaj wykorzystywany, więc powinien być chwytliwy i czytelny. W opisie warto dwukrotnie powtórzyć słowa kluczowe, dla których pozycjonujemy stronę. Znacznik meta keywords powinien zawierać nie mniej, niż 50 i nie więcej, niż 150 znaków, bowiem tyle wyświetla się w wynikach wyszukiwania Google.

 

Meta keywords

 

Znacznik ten wiele lat temu używany był do określania słów kluczowych, na które pozycjonowało się stronę. Obecnie wyszukiwarki pomijają go zupełnie, ponieważ mają własne, dużo lepsze sposoby na dopasowanie słów, które pasują do danej strony.

 

W tej chwili znacznik meta keywords może nam tylko zaszkodzić - jeśli umieścimy w nim słowa kluczowe, na które się pozycjonujemy, ułatwimy konkurencji ich odkrycie i narazimy się na spadek w rankingach wyszukiwarek kosztem tejże właśnie konkurencji. Jeśli jednak mamy na stronie znacznik meta keywords, a jego zawartość nie przedstawia istotnych dla nas słów kluczowych (ma to miejsce przy automatycznym generowaniu meta keywords w systemach CMS), nie warto tracić czasu na jego usuwanie.

 

Nagłówek H1

 

Znacznik ten reprezentuje największy nagłówek na stronie, więc prawie zawsze zawiera tytuł, widoczny dla Internauty bezpośrednio nad treścią danej strony (jak pierwszy nagłówek - tytuł - artykułu w gazecie).

 

W odróżnieniu od znacznika title jego treść nie jest prezentowana u góry okna przeglądarki, ani nie jest wyświetlana, jako tytuł strony w wynikach wyszukiwania Google. Mimo to, zawartość znacznika h1 ma duże znaczenie dla wyszukiwarek, więc powinny się w nim znaleźć słowa kluczowe, dla których pozycjonujemy stronę. Ponieważ treść znacznika h1 jest największym nagłówkiem na stronie, musi być zwięzła i czytelna dla Internauty.

 

Nagłówek H2, H3

 

Znacznik ten zawiera nagłówek, który oddziela akapity tekstu o trochę innej treści (tak, nagłówki danego artykułu w gazecie), więc powinien być zwięzły i zrozumiały dla człowieka.

 

Znacznik h2 ma też dosyć duże znaczenie w rankingach wyszukiwarek, więc powinien zawierać słowa kluczowe, dla których pozycjonujemy stronę. Podobnie, jak w gazecie, nagłówków oddzielających fragmenty tekstu może być bardzo dużo.

 

Znacznik 3 zawiera nagłówek o stopień niższy (mniejszy wielkością i istotnością), niż h2. Tak samo jak on, oddziela akapity tekstu o trochę innej treści, więc powinien być zwięzły i zrozumiały dla człowieka. Zazwyczaj jednak lepiej używać większej liczby nagłówków h2, niż h3.

 

Znacznik meta robots

 

Wartość znacznika meta robots informuje Google czy strona ma być indeksowana (wartość index lub noindex, jako pierwszy parametr) oraz czy "moc" danej podstrony ma być przekazywana dalej poprzez linki na niej umieszczone (wartość follow lub nofollow jako drugi parametr). Brak tego znacznika nie stanowi problemu, gdyż oznacza to domyślnie "index, follow". W przypadku, gdy nie chcemy indeksować danej podstrony oraz jednocześnie nie tracić mocy przekazanej ze stron linkujących do niej, powinniśmy zastosować kombinację (noindex, follow).

 

Opis obrazków

 

Wszystkie obrazki powinny zawierać unikalne opis alternatywne (alt) obrazków. Pozwoli to na lepsze zrozumienie treści podstrony oraz indeksację obrazków w Google Images. Alty powinny zawierać najważniejsze dla danej podstrony frazy kluczowe, jednak nie należy umieszczać ich na siłę dla nieadekwatnych obrazków.

 

Linki wewnętrzne

 

Linkowanie wewnętrzne jest kluczowe z punktu widzenia algorytmów wyszukiwarki. Strona główna powinna zawierać linki do najważniejszych kategorii, natomiast kategorie do produktów oraz do podkategorii i innych kategorii głównych. Pomaga to nie tylko w nawigacji użytkownika, ale także w ustaleniu hierarchii ważności podstron dla wyszukiwarki. Liczba linków wewnętrznych na podstronie nie powinna przekroczyć 200.

 

Kod Google Analytics

 

Google Analytics to darmowe narzędzie do analizy statystyk stron www, udostępniające szeroki zakres raportów oraz możliwości segmentacji oraz eksportu danych. Analytics jest obecnie najpopularniejszym tego typu narzędziem.

Optymalizacja SEO

Ta strona została stworzona za darmo w WebWave.
Ty też możesz stworzyć swoją darmową stronę www bez kodowania.